İlerlemenin iki ayağından biri Bilim, diğeri Sanattır. Sanat yalnızca şimdiyi değil, geçmişi ve geleceği de kapsayan bir iletişim aracıdır, insanları aynı duygular çevresinde birleştiren ilişkiler ortamıdır.

Büyük bir yetenek, güzel bir yürek ve çekingen olmayan bir zeka sanat uğraşların sonucu olarak gelişir. Edebiyat, tiyatro, müzik ve çok sevdiğimiz resim insana benzersiz ve yüce duygular kazandırıyorlar, insanı yeniden yapılandırıyorlar.

Resim dersleri size neler kazandırır?

* çalışma alışkanlığı;
* bilgi;
* kişisel beceri;
* estetik anlayışı;
* sanatta anlam kavramı;
* fantezi kaynaklarını kullanmak;
* yaratıcılık;
* zeka gelişimi;
* duyguları tanımak ve yönetmek;
* kendini kanıtlamak – kişisel boyunu sürekli ölçmek (Beethoven’in deyimidir);
* ortak insanlık değerlerini tanımak (örneğin Leonardo Da Vinci ya da Salvador Dali gibi);
* olumsuz bakış acısından kurtulmak, yıkıcı duyguları yenmek;
* evrensel kişilik geliştirmek- tüm insanlara güvenmek ve sevmek;
* sanat yoluyla başka insanlara yardım ve mutlu etmek, örneğin ünlü sanatçıların desteğinde az gelişmiş ülkelerdeki çocuklara manevi ve maddi destek sunması gibi;

Bizden alacağınız pratik ve teorik sanat eğitimi ile kendinize şaşıracaksınız. Düşündüklerinizi hayata geçirme vakti geldi diyorsanız buyrun gelin.

Güzel Sanatlar Fakültelerinde okumak, kendinizde veya çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm üniversitelere giriş portfolyoları hazırlanmasını sağlarız. Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz.