Atölyemiz; Mimar Sinan Üniversitesi mezunu eğitmenleri ve çağdaş, kendini sürekli yenileyen eğitim programı ile, yalnızca bir güzel sanatlara hazırlık kursu olmaktan öte; çok yönlü olarak, sanatın değişik dallarından edinilen bilgilerin paylaşıldığı bir eğitim kurumudur.
Öğrencilerimize yüksek başarı yüzdesi ve dereceyle Mimar Sinan – Marmara, ve Vakıf üniversitelerinin güzel sanatlar fakültelerini ( Yeditepe – Beykent – Okan – Doğuş Üniversitesi … % 100 – % 50 burslu olarak… ) kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Atölyemizin eğitim anlayışı; öğrencilerimizin yeteneklerini, teknik bilgiler, çağdaş araçlar ve görsel doküman ile geliştirilerek, yaratıcılıklarının farkına varmalarını sağlamaktır .
Farklı eğitim teknikleri ile, öğrencilerin yatkın olduğu yöntemler belirlenir .

Yurtiçi – yurtdışı yetenek sınavları ve mülakatlarla öğrenci alan üniversiteler için hazırladıkları Portfolyo dosyasında her öğrencinin sadece çizim yaparak değil, çizgilere ruh katarak, kendi yaratıcı çizgisini oluşturması sağlanır. Doğal ve farlık bir sunum dosyası hazırlayarak kendilerini en iyi şekilde tanıtması sağlanır.

Mülakatlara hazırlık eğitimi kapsamında, öğrencilerin bölümler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için tiyatro, sergi gibi çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine katılmaları teşvik edilir.