Bu bölüm, dört yıllık sanat eğitimi süresince yaratıcı, araştırmacı, gözlemci, sanatsal yorum ve düşünceleri sezebilen özgün anlatım dili olan, sanatın genel fonksiyonu içinde ülkemizin resim sanatı alanında gereksinim duyduğu elemanlar yetiştirmeyi hedefler.

Bu amaçla eğitim süresince; Desen, Temel Sanat Eğitimi gibi derslerin yanı sıra genel kültür dersleri, ağırlıklı olarak da ana sanat dalına yönelik olarak geleneksel resim teknikleri, özgün baskı, modelaj, seramik, heykel, mozaik, fresk atölyelerinde çalışmalar yapılarak, doğadan ilham alan farklı malzeme ve tekniklerle gerçekleştirilen çağdaş yaklaşımlara yer verilir.

Bölüm mezunları, serbest sanatçı olarak çalışabilecekleri gibi özel ve kamu kuruluşlarında ressam, sanat danışmanı ve sanat eğitimcisi olarak da görev alabilirler.

Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi;  öğrencilerin disiplinli bir gözlem yolu ile yapıcı ve yaratıcı güçlerini ve yaratıcılığın temeli olan sezgi gücünü nesneler ve nesneler arasındaki ilişkileri yorumlayabilme yetisini geliştirmek, sanatın doğasını ve görsel düşüncenin mantığını sezdirecek gerekli kültürü öğrencilere kazandırarak Güzel Sanatlara giriş sınavlarına hazırlar.

Bizden alacağınız pratik ve teorik eğitim ile kendinize şaşıracaksınız. Düşündüklerinizi hayata geçirme vakti geldi diyorsanız buyrun gelin.

Güzel Sanatlar Fakülteleri Resim Bölümüne hazırlıkta doğru adres. Yurtiçi ve yurtdışı tüm üniversitelere giriş portfolyoları hazırlanmasını sağlarız. Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz.