Karakalem çizim; kurşun, kömür, grafit gibi çizim araçları ile çizilen resimlere denir. Pek çoğu doğada bulunan, geniş malzeme yelpazesi nedeniyle en eski sanat dallarından biridir.
Görsel sanatlarda eğitim ve esere başlamak karakalem tasarım çalışmaları ile olur. Bununla birlikte Karakalem, başlı başına da bir sanat dalı olagelmiştir. Farklı renkler yerine aynı rengin farklı tonlarıyla resme boyut verilir. Manzara, iç mekan, natürmort ve soyut çalışmalar karakalem ile yapılabilse de çoğunlukla portre çiziminde kullanılır. Portrede karakalem, yağlı boya gibi sanatsal ve ticari değerini korumaktadır.

Türlü sanat görüşlerine rağmen karakalem realizm (gerçekçilik) olgusunun en kalıcı tekniğidir. Ressamların değişken tarzları olmasına rağmen en belirgin üsluplar; tarama, karalama ve tonlamadır.

Resim yapmak güzel bir hobi; rahatlatıyor, mutlu ediyor, geniş bir bakış açısı sağlıyor. İnsan, yaşamında heba etmek zorunda kaldığı onca zaman yanında, resim yaptığı saatleri kendine ayırmış, verimli geçirmiş hissediyor. En önemlisi de bir şeyler ortaya çıkarmanın verdiği tatmin. Resim öğrenmek, yeteneğimi keşfetmek istiyorum diyen her yaşta herkesi bekliyoruz.

Çocuklara Yönelik Hobi Resim Dersleri ve Özel Resim Dersi Programlarımıza Katılabilirsiniz…

Detaylar İçin Lütfen Bizi Arayınız. 

bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-7 bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-6 bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-5 bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-4 bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-3 bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-2 bogazkoy_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-1 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-10 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-9 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-8 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-7 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-5 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-4 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-3 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-2 beylikduzu_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-1 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-11