Sanat eğitimi, yaratıcılık eyleminin ön planda tutulduğu, bireyin kişisel gelişimi ve eğilimleri paralelinde yönlendirilen, temel amacı kendini sanatsal yollarla ifade edebilen görmeyi, sorgulamayı bilen, kavramlar üzerinden sentez kurabilen ve kültürel yönden donanımlı bireyler yetiştirmektedir.
 
Bu bağlamda Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi, yetişkinlere özel Hobi Resim Atölyesi eğitim programı belli bir çalışma disiplini izleyerek bir yandan uygulamalı olarak yapılan desen çalışmaları ve boya çalışmalarının yanı sıra diğer yandan atölye geleneğine bağlı olarak yürütülen resim eğitimi ve kavramsal olarak verilen sanat tarihi dersleri ile birlikte yoğun bir biçimde sürmektedir.
 
Bu süreçte birey, Plastik Sanatlar alanında farklı disiplinleri ve değişik üslupları tanıyarak kendisi için en uygun malzeme, teknik beceri ve temayı keşfedip çalışmalarını bu anlayışa göre ürettiği işlerle sürdürür.
 
Resim yapmak güzel bir hobi; rahatlatıyor, mutlu ediyor, geniş bir bakış açısı sağlıyor. İnsan, yaşamında heba etmek zorunda kaldığı onca zaman yanında, resim yaptığı saatleri kendine ayırmış, verimli geçirmiş hissediyor. En önemlisi de bir şeyler ortaya çıkarmanın verdiği tatmin. Resim öğrenmek, yeteneğimi keşfetmek istiyorum diyen her yaşta herkesi bekliyoruz.

esenkent_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-3 esenkent_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-2 esenkent_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-1 cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-127 cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-126 cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-125 cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-123 cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-117