Bölümün amacı öğrencilere heykel sanatının gerektirdiği temel bilgi ve becerileri kazandırmak genelde sanatın, özel anlamda ise heykel sanatının tanıtılmasından yola çıkarak bu sanat dalının gerektirdiği kültürü kavramak,

gözlem, inceleme araştırma ve uygulama yolu ile yaratıcılığı geliştirmek, nesnelerle olgular arasında ilişki kurarak doğayı ve nesneyi yorumlayabilme yetisini güçlendirerek sezgi gücünü arttırmaktır.

Eğitim, teorik ve uygulamalı dersler aracılığı ile teknik bilgi, beceri ve sanat formasyonu kazandırmaya yöneliktir. Bölümde temel heykel atölyelerinin yanı sıra metal, ağaç, taş, madalyon ve takı tasarım uygulama atölyeleri ve desen stüdyoları bulunmaktadır.

Mezunlar, serbest heykel sanatçılığının yanı sıra anıtsal ve mimari uygulamalara dayalı heykel sanatçılığı, çevre tasarımcılığı, çeşitli kuruluşlarda sanat eğitimciliği ve sanat danışmanlığı, madalyon ve takı tasarımcılığı, televizyon ve tiyatro dekoratörlüğü yapabilirler.

Rüya Avcısı’nda sınavlara hazırlık, ögrenciye bu meslegin gerektirdigi temel bilgilenme ilkelerini aktarirken olabildigince çok seçenek içeren, bireysel yaraticiligin desteklendigi çagdas bir anlayis temelinde yürütülmektedir.

Bizden alacağınız pratik ve teorik eğitim ile kendinize şaşıracaksınız. Düşündüklerinizi hayata geçirme vakti geldi diyorsanız buyrun gelin.

Güzel Sanatlar Fakülteleri Heykel Bölümüne hazırlıkta doğru adres. Yurtiçi ve yurtdışı tüm üniversitelere giriş portfolyoları hazırlanmasını sağlarız. Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz.

guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_59 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_60 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_61 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_37 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_33