Resim yapmak bir ilim dalıdır bu ilmin doğal yetisine sahip olanlar ve bu ilimi sonradan öğrenenler resim çizebilmeyi başarırlar.
Resim yapmak için önce görmeyi bilmek ve sürekli pratik yapmayı gerektirir. Yetenek sınavları’na girmeden önce var olan resim ve sanat yeteneklerinizi Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi’mizde, bu işte uzman olan tecrübeli eğitmenler gözetiminde geliştirip formasyona sokmanız gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki sadece güzel resim çizmek güzel sanatlar bölümlerinden birini kazanmak için yeterli değildir. Güzel sanatların da kendine göre tekniği, kuralları ve alt yapı bilgileri vardır. Örneğin doğru çizgi çalışmaları, yerleştirme, hacim ve ölçü alma kuralları, ışık – gölge çalışmaları gibi… İşte bu nedenlerden dolayı yetenek sınavlarına hazırlanırken doğru resim kursu seçmeniz sizi başarıya ciddi oranda yaklaştıracaktır.

guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_141 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_142 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_146 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_143 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_135