Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Akademilerin İç Mimarlık , Grafik, Heykel, Resim v.b. Bölümlerine hazırlık derslerimiz için kayıtlar devam etmektedir. Hiç bir şey için geç değildir…

ÖSS SINAVINDAN 160 VE ÜZERİ PUAN ALDIYSANIZ 4 YILLIK BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMA ŞANSINIZ HALA DEVAM EDİYOR !

İster devlet ister vakıf üniversiteleri olsun bütün iç mimarlık fakülteleri, grafik tasarım, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı, resim, heykel, seramik  v.b. gibi sanat bölümleri  barajı aşsanız dahi yetenek sınavına girmenizi gerektiriyor.

Elbette ki değişik üniversitelerde değişik sorular sorulabiliyor ama genel anlamda temel sanat bilgisi gerektirmektedir.

Kazanmanın ön koşulu elbette, öncelikle bol bol çizim yapmanızdır.  Her üniversitenin farklı bir yetenek sınavı uygulaması var ancak genel olarak her okul desen ve imgesel çizimi yaptırır. Desen çiziminde bir modeli anatomik hata yapmadan çizmeniz gerekmektedir. Gördüğünü çizebilme yeteneğini ölçer. İmgesel çizimde ise hayal gücünü kullanarak çizebilme yeteneğini ölçer. Bu çizime perspektifle mekan çizme, figür ekleme, ortam yaratma gibi faktörler girer..

Yetenek sınavına hazırlanırken eğitimini tamamlamış yeterli deneyim ve başarılı eğitmenlerden ders almak önemlidir. Kalem tutuşunuzdan çizginin nasıl yapılacağına ve oradan boyutlu algılamaya kadar tüm safhaların tam ve eksiksiz olarak anlatılması ve bol bol uygulamalarla gösterilmesi önemlidir.

Hangi okulların yetenek sınavına gireceğinize önceden karar vermeniz gelişim sürecinde önemlidir. Çünkü kimi okul sanat tarihi bilgisi istiyor, kimi okul istemiyor. Kimi okulda görsel zeka testleri uygulanıyor, kiminde güncel sanat olayları ile ilgili sorular soruluyor. Ve gideceğiniz kursa da ona göre karar vermeniz iyi olabilir.

Eğitime gelmeden önce muhakkak varsa daha önceki çizimlerin yanınızda olması gerekmektedir ki eğitmeniniz bir fikir sahibi olsun aksi takdirde zaman kaybı olabilmektedir.

Karakalem resim kursumuz hafta içi ve hafta sonu farklı alternatiflerle verilmektedir.

2014 GSF YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK KURS KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR…

GSF yetenek sınavı ile ilgili sorularınız için bizi arayabilir,

Atölyemizi ziyaret ederek ücretsiz tanışma derslerimize katılabilirsiniz.

Mimar Sinan Ve Marmara Üniversiteleri Yetenek Sınavlarında Yüksek Başarı

Özel Üniversitelerde %50 – %100 Burs Kazanma Fırsatı