Dünya’da yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilememiş, doğru yönlendirilememiş, insanlar vardır. En büyük torpiliniz yaratıcı algınız, gözünüz ve bileğiniz olsun.

Özel yetenek sınavları;  gördüğünüzü çizebilme yeteneğiniz ile hayal gücünüzü kullanarak çizebilme yeteneğinizi ölçer. Yetenek sınavına hazırlanırken deneyimli bir öğretici yönlendirici gözetiminde, atölye ortamında çalışmakta yarar vardır. Atölyemizde canlı-cansız modellerden çizim yapılır. Kalem nasıl tutulur, çizgi nasıl atılır, anatomi, oran, orantı, 3 boyutlu algılayabilme, gördüğünü doğru aktarabilme gibi konular öğretilir yani doğru görüş geliştirilir. Kurs süresince verilen bilgi ve uygulamalarla, el becerisiyle desteklenmiş görsel hafıza yaratılır. Obje, taşıt, insan, hayvan vs hareketlerinin çizimlerini, doku etütlerini yaparak her öğrenci düzenli çalışma ile ezberlediği imgelerle dolu bir bellek arşivi edinir.  Sınavlarda, imgesel-hayali kompozisyonlarda kendi arşivinizde hazır bulunan bu imgeleri-figüranları kullanırsınız. Çünkü kağıt yüzeyi sizin sahnenizdir. Sahnenizi tasarlarken deneyim ve gözlemlerinizden, bilgi ve uygulamalarla edindiğiniz bellek arşivinizden yararlanırsınız. Gösterebildiğiniz mantıksal her ayrıntı sizi yetenek sıralamasında bir üste taşır.

Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Akademilerin İç Mimarlık , Grafik, Heykel, Resim v.b. Bölümlerine hazırlık derslerimiz için kayıtlar devam etmektedir. Hiç bir şey için geç değildir…

ÖSS SINAVINDAN 160 VE ÜZERİ PUAN ALDIYSANIZ 4 YILLIK BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMA ŞANSINIZ HALA DEVAM EDİYOR !

İster devlet ister vakıf üniversiteleri olsun bütün iç mimarlık fakülteleri, grafik tasarım, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı, resim, heykel, seramik  v.b. gibi sanat bölümleri  barajı aşsanız dahi yetenek sınavına girmenizi gerektiriyor.

Hangi okulların yetenek sınavına gireceğinize önceden karar vermeniz gelişim sürecinde önemlidir. Çünkü kimi okul sanat tarihi bilgisi istiyor, kimi okul istemiyor. Kimi okulda görsel zeka testleri uygulanıyor, kiminde güncel sanat olayları ile ilgili sorular soruluyor. Ve gideceğiniz kursa da ona göre karar vermeniz iyi olabilir.

Eğitime gelmeden önce muhakkak varsa daha önceki çizimlerin yanınızda olması gerekmektedir ki eğitmeniniz bir fikir sahibi olsun aksi takdirde zaman kaybı olabilmektedir.

Karakalem resim kursumuz hafta içi ve hafta sonu farklı alternatiflerle verilmektedir.

2014 GSF YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK KURS KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR…

GSF yetenek sınavı ile ilgili sorularınız için bizi arayabilir,

Atölyemizi ziyaret ederek ücretsiz tanışma derslerimize katılabilirsiniz.

Mimar Sinan Ve Marmara Üniversiteleri Yetenek Sınavlarında Yüksek Başarı

Özel Üniversitelerde %50 – %100 Burs Kazanma Fırsatı