Dünya’da yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilememiş, doğru yönlendirilememiş, insanlar vardır.

En büyük torpiliniz isteğiniz, çalışma azminiz, devamlılığınız, yaratıcı algınız, gözünüz ve bizden alacağınız bilgileriniz olsun.

Özel yetenek sınavları; gördüğünüzü çizebilme yeteneğiniz ile hayal gücünüzü kullanarak çizebilme yeteneğinizi ölçer. Yetenek sınavına hazırlanırken deneyimli bir öğretici-yönlendirici gözetiminde, atölye ortamında çalışmakta yarar vardır.Sanat Merkezimizde canlı-cansız modellerden çizim yapılır. Kalem nasıl tutulur, çizgi nasıl atılır, anatomi, oran, orantı, 3 boyutlu algılayabilme, gördüğünü doğru aktarabilme gibi konular öğretilir yani doğru görüş geliştirilir.

Kurs süresince verilen bilgi ve uygulamalarla, el becerisiyle desteklenmiş görsel hafıza yaratılır. Obje, taşıt, insan, hayvan vs. hareketlerinin çizimlerini, doku etütlerini yaparak her öğrenci düzenli çalışma ile ezberlediği imgelerle dolu bir bellek arşivi edinir. Sınavlarda, imgesel-hayali kompozisyonlarda kendi arşivinizde hazır bulunan bu imgeleri-figüranları kullanırsınız. Çünkü kağıt yüzeyi sizin sahnenizdir. Sahnenizi tasarlarken deneyim ve gözlemlerinizden, bilgi ve uygulamalarla edindiğiniz bellek arşivinizden yararlanırsınız. Gösterebildiğiniz mantıksal her ayrıntı sizi yetenek sıralamasında bir üste taşır.

Bizden alacağınız pratik ve teorik eğitim ile kendinize şaşıracaksınız. Düşündüklerinizi hayata geçirme vakti geldi diyorsanız buyrun gelin.

Güzel Sanatlar Fakültelerinde okumak, kendinizde veya çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm üniversitelere giriş portfolyoları hazırlanmasını sağlarız. Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz.

guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_106 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_105 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_104 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_103 guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_102