Türkiye`de eğitim sistemimiz içinde, ne yazık ki sanata ayrılan alan çok az. Öncelikli sanat derslerinin haftada sadece birkaç saate sıkıştırıldığını görüyoruz.

Öte yandan müfredattaki sanat dersleri kimi yerde çoğunlukla yetersiz kalıyor. Sanat eğitimi ikinci plana atılıyor çoğu zaman; lüks olarak görülebiliyor yada sadece yetenekli çocukların bu eğitimi almaları gerektiği gibi yanlış bir kanıya sahip bir çokları. Oysaki çocuk eğitiminde en mühim şey, çocuğun sanatı sevmesi, yapmak istemesi, sabır gösterebilmesi başlangıç için yeterlidir. Öncelikle çocuk hangi mesleğe yönelirse yönelsin, kişilik gelişimi için muhakkak sanat eğitimi almış olması gerekir. Sanat sayesinde bireylerin özgüveni ve estetik beğenisi gelişir, eleştirel bakış açısına sahip olur, yaratıcılığı artar. Sadece bakmaz “görür”.

 

Sanat eğitimi sayesinde özgür düşünür, sorumluluk almayı bilir, üreten, kendini daha iyi ifade eden birey olur. Böylelikle hem kendilerine, hem de topluma katkıları daha da fazla olur.

Birde şunu düşünelim. Hep sanat algısının ne kadar zayıf olduğundan yakınıyoruz Türkiye`de; çocukların gelecek neslin, sanatla bağ kurabilmesini sağlayacak eğitimler sayesinde bu durumu değiştirebiliriz. Bu çocuklar sanatsal beğeniye sahip bireyler olarak “fark yaratacaklardır”.

Pek çoğu geleceğin kolleksiyonerleri, sanatseveri olarak karşımıza çıkacak, hatta kimisi geleceğin sanatçısı olacak. Tüm bunlardan yola çıkarak , onların “doğru” , “yaratıcı” ve de tabii eğlenceli sanat eğitimleri alabilecekleri kurumumuzu hayata geçirdik.

 

PROGRAMIN AMACI: İnsan yaşamında kişilik gelişiminin temellerinin atıldığı çocukluk yaşlarında; El becerilerinin , çok yönlüleşme yeteneklerinin uzmanlar rehberliğinde yetkinleştirilmesi, İç zenginlik ve hayal dünyalarının resim ve sanat programı çerçevesinde renk ve çizgiyle buluşmasını sağlamak , ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak, topluma ve yaşadıkları çevreye saygılı, uyumlu ve mutlu bireyler olarak yetişmelerine destek olmaktır.

PROGRAMIN İÇERİĞİ: Karakalem Çizim teknikleri, Kuruboya tekniği ile çalışmalar, Natürmort ve doğa çalışmaları, karakter yaratımı, Suluboya , Guaj boya, yağlıboya gibi çalışmaları gösterip yaratıcı ve eğitici çocuk çalışmaları yapılmaktadır.

Çocuklara Yönelik Hobi Resim Dersleri…

Detaylar İçin Lütfen Bizi Arayınız.

bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-10 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-9 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-8 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-7 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-6 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-5 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-4 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-3 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-2 bahcesehir_sanat_bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_-1 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-29 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-28 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-27 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-26 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-25 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-24 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-23 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-22 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-20 bahcesehir_cocuk_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_-19