Çocuğunuzun sanata ilgisi, yeti ve becerisi varsa, sanat alanlarından bir meslek seçtiğinde mutlu olacağına inanıyorsanız ve çocuğunuzun da seçimi bu doğrultudaysa, “Acaba yetenek sınavlarına hazırlık kurslarına göndersem mi, özel ders aldırsam mı?” diye düşünüyorsanız lütfen bu yazıyı okuyunuz.

Çocuğunuzun bu konudaki eğitim öğretimiyle ilgili bizimle bilgi alış-verişi yapabilirsiniz. Çünkü sanat eğitmenliği bizim işimiz. Tembeli-çalışkanı, içine kapanık ya da dışa dönük olanı, uslusu-yaramazı ile çocukları ve gençleri seviyoruz. Onlarla ilgilenmek ve sanat alanlarına yönlendirmek, sınavları kazanmalarını sağlamak bize mutluluk veriyor.

Başarının ön koşulu önce sağlıklı bir yaşam sonra da çocukları sevmek ve onlara değer vermekle başlar. Ata’mızın dediği gibi “Eğitim çocuğu sevmekle başlar.” Bir gencin toplum içindeki yerini almasında, seçtiği ve sevdiği mesleği yapmasında yardımcı olarak, onları estetik, yapıcı, yaratıcı düşünce üretebilecekleri sanat alanlarına yönlendirerek toplum kalitesinin arttırılmasına destek olmaktan onur duyarız. 

– Çocuğunuz ilköğretim 7. veya 8. sınıfta ise, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin Yetenek Sınavlarına hazırlanabilir.

– Çocuğunuz Lise (Meslek, Düz , Anadolu) 9,10,11. sınıfta okumaktaysa ya da mezun ise Güzel Sanatların Fakültelerinin;

Çizgi film-Animasyon, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım Bölümü, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, Tekstil Tasarımı ASD,  Moda Giyim Tasarımı ASD, Aksesuar Tasarımı ASD, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri ASD, Eski Çini Onarımları ASD, Tezhip ASD,Sahne Tasarımı ASD, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi bölümü, Görsel İletişim ve Tasarım bölümlerine, Resim Bölümü, Heykel Bölümü, Endüstri Ürünleri Sanat bölümleri veya Resim-İş öğretmenliğinin özel yetenek sınavlarına hazırlanabilir.

Genelde sınavlar Ağustos ayı içinde gerçekleşir. Derslere mümkün olduğunca erken başlamak doğru görüş geliştirerek, kendine güven duymasına ve öğrencinin, sınavlardaki başarısının yüksek olmasına yardımcı olacaktır.

Güzel Sanatlar Fakültelerinde okumak, kendinizde veya çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

ubeyt_cagatay_ruya_avcisi_guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_03 ubeyt_cagatay_ruya_avcisi_guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_04 ubeyt_cagatay_ruya_avcisi_guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_01