Türkiye`de eğitim sistemimiz içinde, ne yazık ki sanata ayrılan alan çok az.

Sanat derslerinin haftada sadece birkaç saate sıkıştırıldığını görüyoruz.

Sanat eğitimi ikinci plana atılıyor çoğu zaman; lüks olarak görülebiliyor yada sadece yetenekli çocukların bu eğitimi almaları gerektiği gibi yanlış bir kanıya sahip bir çokları. Oysaki çocuk eğitiminde en mühim şey, çocuğun sanatı sevmesi, yapmak istemesi, sabır gösterebilmesi başlangıç için yeterlidir.

Öncelikle çocuk hangi mesleğe yönelirse yönelsin, kişilik gelişimi için muhakkak sanat eğitimi almış olması gerekir. Sanat sayesinde bireylerin özgüveni ve estetik beğenisi gelişir, eleştirel bakış açısına sahip olur, yaratıcılığı artar.

Sadece bakmaz “görür”.

Sanat eğitimi sayesinde özgür düşünür, sorumluluk almayı bilir, üreten, kendini daha iyi ifade eden birey olur. Böylelikle hem kendilerine, hem de topluma katkıları daha da fazla olur.

Hep sanat algısının ne kadar zayıf olduğundan yakınıyoruz Türkiye`de; çocukların gelecek neslin, sanatla bağ kurabilmesini sağlayacak bu eğitimler sayesinde bu durumu değiştirebiliriz.

Bu çocuklar sanatsal beğeniye sahip bireyler olarak “fark yaratacaklardır”. Pek çoğu geleceğin kolleksiyonerleri, sanatseveri olarak karşımıza çıkacak, hatta kimisi geleceğin sanatçısı olacak.

Onların “doğru” , “yaratıcı” ve de tabii eğlenceli sanat eğitimleri alabilecekleri kurumumuza bekliyoruz.

guzel_sanatlara_hazirlik_resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_126